Tydzień języków obcych - harmonogram konkursów

Jak co roku zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach językowych w ramach szkolnego Tygodnia Języków Obcych 27.05.2019 - 31.05.219!

Harmonogram konkursów:

KONKURS PLASTYCZNY WE LOVE

GREAT BRITAIN - KLASY 1-3 sp

-należy wykonać pracę plastyczną na jeden z tematów (zabytki, kultura lub postać związana z Wielką Brytanią), a następnie oddać ją swojemu nauczycielowi języka angielskiego do 27.05.2019 (pn).

-technika dowolna

PICTURE DICTIONARY - SŁOWNIK OBRAZKOWY - KLASY 4 sp

-należy przedstawić obrazowo 5 wybranych rzeczowników angielskich

-1 wyraz na 1 kartce formatu A4

-1 osoba przedstawia 5 wyrazów

-prace oddajemy p. Klimek do 27.05.2019 (pn)

KONKURS dla klas 5 sp

-test wiedzy, zgłoszenia u p. Krasek-Mitany

-termin:  29 maja

MEMORY MASTERS - KLASY 6 sp

-chętni uczniowie w 7 minut będą musieli nauczyć się kilkunastu słówek (z przykładami zdań i polskim tłumaczeniem), a następnie napiszą test ze znajomości tych słówek

-27.05.2019, 8:45, sala 10

TREASURE HUNT - poszukiwanie skarbów, konkurs dla klas 7

-informacje u nauczycieli j. angielskiego p. Klimek oraz p. Rapacz

1 z 10 - KLASY 8

-konkurs kulturowy z wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemiec, forma znanego teleturnieju telewizyjnego

- 3 osoby z każdej klasy 8

-termin: 27.05.2019

1 z 10 - KLASY 3 gim.

- 5 osób z każdej klasy 3

-termin 27.05.2019, 8:45

DLA WSZYSTKICH:

THE BEST COMIC BOOK

-konkurs dla wszystkich

-należy wymyślić dialog w języku angielskim do obrazków (obrazki dostępne u nauczycieli języka angielskiego)

-najtrafniejsze i najbardziej pomysłowe dialogi zostaną nagrodzone

-komiksy należy oddać nauczycielom do 28.05.2019

BRYTYJSKIE TRADYCJE MUZYCZNO-TANECZNE

-przedstawienie uczniów klasy 6b dla klas 4-8 sp, wt. 28.05. godz. 8:45 sala gimnastyczczna

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "The Night In"

-przedstawienie aktorów teatru WILD WEST THEATRE z Krakowa

-koszt udziału w spektaklu: 5 zł

-dla klas 4-8 sp

Dodatkowe informacje u nauczycieli j. obcych. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach! Przewidziane nagrody i oceny z j. angielskiego lub niemieckiego:)

Ogłoszenie wyników poszczególnych konkursów, wręczenie nagród i podsumowanie Tygodnia Języków Obcych w piątek 31 maja na sali gimnastycznej (godzina zostanie podana do wiadomości w późniejszym terminie).

14-05-2019