Wycieczka na Lubomir w ramach innowacji ,,Science, make it possible"

11 maja, w ramach innowacji pedagogicznej ,,Science, make it possible" odbyła się wycieczka do Obserwatorium Astronomiczego im. Tadeusza Banachiewicza.
Obserwatorium usytuowane jest w malowniczej części Beskidu Wyspowego, na szczycie góry Lubomir. Jako jedno z nielicznych w Polsce jest otwarte dla turystów. Uczniowie zapoznali się z historią obiektu, a także sylwetkami naukowców związanymi z Obserwatorium. Z prezentacji dowiedzieli się również o obecnej działalności placówki i sposobach obserwacji nieba. Całości dopełniła piękna, słoneczna pogoda i wspaniałe widoki naszych pięknych gór.
Opiekunami grupy byli Dyrektor Szkoły Pan mgr Wiesław Stanik i Panie: Krystyna Stanik. Agnieszka Witek, Anna Czech oraz Anna Sarapata.

15-05-2019