Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Niezwykła przygoda z filmem”

W bieżącym roku szkolnym klasy 7 a i 7 b realizowały, wraz z paniami Izabellą Sułkowską-Pieczonka i Moniką Gąsiorek, innowację pedagogiczną pod nazwą „Niezwykła przygoda z filmem”.

W trakcie realizacji innowacji uczniowie,  zarówno w kinie jak i w szkole ,oglądali nowości filmowe m. in.  „Cudowne dziecko”, „Był sobie pies”, „Cudowny chłopak”, „Chłopiec z burzy”, a także „Oskar i pani Róża”.

Ponadto uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach filmowych, na których zapoznali się ze słownictwem filmowym, rozwiązywali krzyżówki i testy związane z filmem.

Swoich sił w roli reżyserów próbowali przygotowując prace do konkursu ogłoszonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji tworząc MEM internetowy i animację w formacie GIF, którego temat brzmiał „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Jeden z uczniów stworzył krótki filmik o historii szkoły.

27-06-2019