„Magiczny dywan” na świetlicy

Nowy świetlicowy nabytek już w pierwszych dniach skradł serca uczniów klas młodszych!

Magiczny dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Interaktywny dywan to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer oraz tablicę interaktywną. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.Umożliwia ćwiczenie pamięci, ulepsza umiejętność postrzegania, rozwija wyobraźnię oraz sprawność fizyczną. Pozwala łączyć zabawę z nauką.

08-10-2019