Uczniowie klas 6c, 6b w Teatrze Groteska

We wtorek, 8 października 2019 r. uczniowie klas 6c i 6b udali się do Teatru Groteska w Krakowie, aby spotkać na scenie bohaterkę ich lektury – Anię Shirley z Zielonego Wzgórza. Przygody rudowłosej 11- latki - sieroty obdarzonej niezwykłą wyobraźnią i optymizmem – urzekły młodych widzów. Spektakl obfitował w zabawne dialogi i liryczne piosenki utrzymane w konwencji musicalu. Dlatego nie tylko bawił, ale i skłaniał widza do refleksji nad znaczeniem domu, rodziny, potrzeby miłości i akceptacji.
Po przedstawieniu uczniowie mieli czas na jesienny spacer traktem królewskim do Rynku, obejrzeli monumentalny witraż Stanisława Wyspiańskiego w kościele o.o. franciszkanów pt. „Stań się!” oraz nakarmili krakowskie gołębie. Do Limanowej wrócili rozśpiewani i pełni niezapomnianych wrażeń.

08-10-2019