„Wieczór z Mickiewiczem”

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie klasy 7B wraz z wychowawcą p. Magdaleną Romankiewicz spotkali się wieczorową porą, by w nastrojowej atmosferze zapoznać się z treścią dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady cz. II”.  Zanim nastąpiła centralna część, wszyscy chętnie włączyli się w przygotowanie sali lekcyjnej, która tego wieczoru zamieniła się w kaplicę. Oczywiście nie mogło zabraknąć świec oraz stołu, na którym znalazły się charakterystyczne rekwizyty, czyli jedzenie i napitek, garść kądzieli, wianek, ziarnka gorczycy, pszenica, mak i inne, których głównym zadaniem było rozbudzenie wyobraźni uczniowskiej.  Następnie przyszedł czas na odczytanie utworu z podziałem na role. Okazało się, że był to świetny pomysł, gdyż sami  uczestnicy stwierdzili, że nie mieli problemu ze zrozumieniem treści i przekazu lektury. Wieczór zakończyła prezentacja dotycząca wiary w życie pozaziemskie w różnych kulturach światowych.

06-11-2019