Warsztaty bożonarodzeniowe uczniów kl. 7b w WTZ w Czarnym Potoku

Grudzień jest szczególnym miesiącem ze względu na magię świąt Bożego Narodzenia. To również ważny czas dla osób niepełnosprawnych, które 3 grudnia obchodzą swój Międzynarodowy Dzień ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. W związku z tym uczniowie kl. 7B wraz z wychowawcą p. Magdaleną Romankiewicz oraz p. Magdaleną Oleksy-Piórkowską wybrali się do Czarnego Potoka, gdzie mieszczą się Warsztaty Terapii Zajęciowej dla dorosłych osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Dzięki uprzejmości pani kierownik Małgorzaty Adamarek i pracujących w ośrodku terapeutów udało  zorganizować się warsztaty plastyczne w czterech grupach. Uczniowie nauczyli się sztuki witrażu, rękodzieła w tkaninie, wykonali kartki okolicznościowe i ozdoby świąteczne techniką decoupage’u. Po zakończonej pracy przyszedł czas na poczęstunek i wspólne rozmowy. Następnie przy dźwiękach muzyki uczniowie integrowali się z uczestnikami WTZ. Śmiechom i radości nie było końca. Wszystkie ozdoby, które tego dnia wykonały dzieci, zostaną przeznaczone na kiermasz bożonarodzeniowy, którego dochód będzie przekazany na pomoc dzieciom w Afryce w ramach projektu „Face to face”. Na ręce pani Małgorzaty Adamarek składamy serdeczne podziękowania za prezent w postaci przyborów szkolnych, które zostaną wysłane do Malawi.

02-12-2019