PODSUMOWANIE II POWIATOWEGO KONKURSU „WARIACJE LEKTUROWE”

Dnia 23.01.2020r. odbyło się uroczyste podsumowanie II Powiatowego konkursu „Wariacje lekturowe”, którego organizatorkami były nauczycielki języka polskiego p. Magdalena Romankiewicz i p. Renata Hasior. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Limanowski – pan Mieczysław Uryga. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastyczno-literackiej dotyczącej wybranej obowiązkowej lektury metodą magicznego pudełka, lapbooka, makiety, mapy myśli bądź lektury na wieszaku. Konkurs wymagał od uczniów kreatywności, pomysłowości, staranności, umiejętności selekcjonowania
i przetwarzania informacji, poprawności językowej, ortograficznej, interpunkcyjnej oraz estetyki.

Na tegoroczne zaproszenie odpowiedziało 15 szkół, nadsyłając łącznie 32 prace, spośród których komisja wyłoniła i nagrodziła następujących uczniów:

I miejsce NATALIA GAWRON – Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Podłopieniu

II miejsce PAULINA KULIG – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach

II miejsce GAJA ŚWIĘS – Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łukowicy

III miejsce BARTŁOMIEJ BOLISĘGA - Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza
w Podłopieniu

III miejsce MAGDALENA KOŚCIELNIAK – Szkoła Podstawowa im. W. Rypla
w Rabie Niżnej

III miejsce KAROLINA POPIELA - Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Łukowicy

Wyróżnienie SEBASTIAN DROŻDŻAK – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej

Wyróżnienie KAROLINA CEDZIDŁO – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie

Wyróżnienie PAULINA PAJOR - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach

Wyróżnienie ALICJA TOMASZEK - Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Łukowicy

Poziom tegorocznej edycji konkursu okazał się niezwykle wysoki, a nadesłane prace wzbudziły szeroki zachwyt przybyłych gości, dlatego z radością pragniemy jeszcze raz pogratulować zwycięzcom.

Dodatkową gratyfikacją dla wszystkich uczestników i ich opiekunów był udział w szkoleniu dotyczącym profilaktyki niebezpiecznych zachowań w Internecie, które przeprowadził sierż. sztab. Dariusz Ciba z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz p. Magdalena Zwolińska-Pawlik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Limanowej.

Uroczystego wręczenia nagród w konkursie dokonał Starosta Limanowski, dyrektor mgr Wiesław Stanik, wicedyrektor szkoły mgr Izabella Sułkowska-Pieczonka oraz organizatorki.

Szczególne i serdeczne podziękowania składamy głównemu sponsorowi p. Marcie Chorabik-Puchale za ufundowanie cennych nagród rzeczowych.

Renata Hasior

Magdalena Romankiewicz