Wędrówki zaśnieżonymi szlakami Gorców

W ostatnią sobotę ferii zimowych, 8 lutego 2020 roku uczniowie klasy 8b wraz z Dyrektorem p. Wiesławem Stanikiem i opiekunami paniami Krystyną Stanik i Agnieszką Witek, wzięli udział w akcji charytatywnej PTTK,, SZLAKAMI JANA PAWŁA II ", zorganizowanej w ramach obchodów 100- lecia urodzin św. Jana Pawła II oraz Międzynarodowego Dnia Przewodnika.
W programie wycieczki znalazła się miejscowość Szczawa, w której uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili zabytkowy, drewniany, o konstrukcji zrębowej kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Muzeum I Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej oraz pijalnię wód mineralnych.
Głównym celem wycieczki była jednak piesza wędrówka szlakiem Gorczańskiego Parku Narodowego do polany Papieżówka w dolinie rzeki Kamienicy, gdzie w roku 1976 przebywał św. Jan Paweł II, ówczesny metropolita krakowski, na dwutygodniowych, osobistych rekolekcjach.
Całość wycieczki dopełniło ognisko z kiełbaskami i wspaniała zimowa aura.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe CERTYFIKATY.
Składamy podziękowanie Zarządowi Oddziału PTTK w Limanowej za zorganizowanie wycieczki.

10-02-2020