Dwójka „Jeździ z głową”

W czasie ferii zimowych 28.01.2020 r. 46 uczniów klas trzecich naszej szkoły rozpoczęło kolejną edycję projektu Województwa Małopolskiego „Jeżdżę z głową”. Dzięki projektowi uczniowie, którzy nie potrafią jeździć na nartach, biorą udział w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów, którzy uczą ich różnych technik jazdy na nartach. Ważnym elementem zajęć jest poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się na stoku narciarskim, wdrażanie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz poprawa ich ogólnej sprawności fizycznej. Program cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców. Mimo czasami niezbyt sprzyjającej pogody, dzieci chętnie wyjeżdżają na stok.

W ramach projektu uczniowie mają zapewnione:

• Przewóz na stację narciarską Limanowa-Ski, pod opieką nauczycieli szkoły;

• Wypożyczenie sprzętu narciarskiego;

• 16 godzin zajęć na stoku, w czasie ośmiu wyjazdów.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Pozostałe koszty finansowane są z budżetu Miasta Limanowa oraz wpłat rodziców.

Zakończenie zajęć planowane jest w dniu 18.02.2020 r. Uczniowie otrzymają wtedy pamiątkowe dyplomy potwierdzające udział w programie.

11-02-2020