17-18.12.2009 r. - Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi"

248 metrów pod ziemią, w specyficznym mikroklimacie Uzdrowiska Kopalni Soli Bochnia odbył się w dniach 17 - 18 grudnia 2009 r. finał Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi". Nasza szkoła miała tam swoją reprezentantkę - Olgę Hasior, uczennicę klasy IIIb. Spośród sześciorga dzieci z naszej szkoły, przygotowanych przez panią katechetkę Halinę Wieczorek, właśnie Olga znalazła się w gronie laureatów etapu rejonowego konkursu, mającego miejsce w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Nagrodą dla zwycięzców był dwudniowy pobyt w bocheńskiej kopalni połączony z jej zwiedzaniem oraz warsztaty z niezwykłymi, ciekawymi osobistościami, o które zadbali organizatorzy konkursu: wydawnictwo "Promyczek Dobra" i nowosądecki Pałac Młodzieży.
I tak mali miłośnicy poezji mogli poćwiczyć prezentację w kamerze telewizyjnej pod kierunkiem pani Lidii Lasoty - autorki scenariuszy i redaktorki odpowiedzialnej za popularny program telewizyjny dla dzieci "Ziarno". Ćwiczeń dykcyjnych i rozluźniających stres uczył popularny Doktorek z tegoż programu. Natomiast warsztaty literackie ze wspólnym układaniem wierszy i fantastycznych opowiadań prowadziła poetka i autorka książek dla dzieci - Małgorzata Nawrocka. Pobyt w Bochni zakończył się mszą świętą, wręczeniem nagród zwycięzcom oraz występem dziecięcego zespołu "Promyczki". Było to przepiękne, mądre i wzruszające przeżycie dla wszystkich uczestników. Oldze gratulujemy, a jej koleżanki i kolegów zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu "Pierścień św. Kingi".

19-11-2015