2011/2012

 

 

 

8.06.2012 Spotkanie z Policją

 

 

 

3.06.2012 Zbiórka pieniędzy na dzieci leczące się w Truskawcu

 

Uczniowie naszej szkoły zbierali pieniądze na rzecz dzieci, które leczą się w Truskawcu. Akcję zorganizowała Limanowska Akcja Charytatywna podczas Biesiadnego Grillowania przy Limanowskim Domu Kultury.

 

 

 

 

28.04.2012 Zbiórka pieniędzy na rzecz Bartusia Piechnika

 

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali pieniądze na rzecz Bartusia Piechnika Akcja została zorganizowana przez Limanowską Akcję Charytatywną podczas Majówki z New Betele Club Poland przy Limanowskim Domu Kultury.

 

 

 

 

 

30.03.2012 Dzień Patrona w naszej szkole

 

Jak co roku, tak i w bieżącym, społeczność naszej szkoły zebrała się na sali gimnastycznej, aby uczcić Tadeusza Kościuszkę – bohatera dwóch kontynentów, patrona Zespołu Szkół nr 2 w Limanowej. Zwykle to święto obchodzimy 4 kwietnia, na pamiątkę zwycięskiej bitwy pod Racławicami. Tym razem świętowaliśmy kilka dni wcześniej ze względu na rekolekcje wielkopostne. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy II b G pod kierunkiem pani Renaty Hasior. Zagrali oni samych siebie – czyli grupę uczniów przebywających na wycieczce w Krakowie - mieście, które zasługuje na miano miasta Kościuszki, mimo że Naczelnik przebywał w nim tylko kilka dni. Tak zaczęła się niezwykła inscenizacja, która przybliżyła sylwetkę wybitnego Polaka.

Zapraszamy do galerii…

 

 

 

 

29.03.2012 - Życzenia świąteczne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

 

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu udali się z życzeniami świątecznymi do Domu Pomocy Społecznej w Limanowej. Pensjonariuszom DPS podarowali wykonanie przez siebie kartki świąteczne z życzeniami oraz słodkości. Dzięki pani Beacie Mamak i pani Halinie Wieczorek wystąpili chłopcy Jakub Zapała, Seweryn Rozum i Konrad Jędrzejek z kl. 4c przedstawiając Misterium męki Pańskiej.

 

 

 

 

 

28.03.2012 - Kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Wolontariatu

 

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz świąteczny. Można było zakupić wykonane przez wolontariuszy kartki świąteczne, koszyczki, łabędzie (techniką orgiami), jajka wydmuszki, aniołki dobroci, biżuteria, zakładki oraz kalendarzyki.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane potrzebującym dzieciom - uczniom naszej szkoły.

Dziękujemy!!!

 

 

 

 

21.03. 012 - Konkurs recytatorski wierszy Wisławy Szymborskiej dla uczniów gimnazjum pod hasłem: „Tak mało wierszy, tak wiele poezji”

 

Konkurs, którego organizatorkami były panie: Władysława Guzik i Renata Hasior, odbył się 21 marca 2012r. Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie utwory zmarłej 1.02. 2012r. polskiej Noblistki, aby uczcić jej pamięć i przybliżyć sylwetkę znakomitej damy polskiej poezji, która tworzyła lirykę osobistą i refleksyjną.

W centrum zainteresowania poetka umieściła człowieka z jego niedoskonałością i samotnością, zastanawiała się nad słabością jego kondycji wobec takich potęg, jak historia, biologia czy Kosmos.

Zmierzenie się z poezją Szymborskiej było dla naszych gimnazjalistów nie lada wyzwaniem, trudem, przeżyciem, ale i przyjemnością.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce – Agata Wrona - klasa 2a
II miejsce – Mateusz Baran - klasa 1a
III miejsce – Karolina Jeż - klasa 1b
IV miejsce - Magdalena Łazarz - klasa 2b
V miejsce - Joanna Rosiek - klasa 2b
VI miejsce - Aleksandra Bulanda - klasa 1a
Laureatów nagrodzono nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami.

 

 

 

 

21.03.2012 - Loteria fantowa oraz kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Wolontariatu

 

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało loterię fantową oraz kiermasz świąteczny. Samodzielnie wykonane przedmioty tj. kartki świąteczne, koszyczki, łabędzie (techniką orgiami), jajka wydmuszki, aniołki dobroci, biżuteria, zakładki, kalendarzyki, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy ofiarodawcom przedmiotów na loterię fantową a w szczególności chcielibyśmy wymienić Radę Rodziców Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Sklep Silver Limanowa, Drukarnię Malinowa, Firmę reklamową Graficom, Firmę Albi Polska, Wydawnictwo Egmont, oraz panią Magdalenę Romankiewicz i panią Bernadetę Wrona za podarowanie pięknych przedmiotów na loterię. To dzięki nim fanty były aż tak atrakcyjne

Dziękujemy również za podarowanie materiałów z których możemy własnoręcznie wykonywać przedmioty na kiermasze tu chcielibyśmy wymienić: Firma Vena. Artystyczne wyroby z drewna z Laskowej to dzięki panu Rafałowi Puchowi wciąż mogą powstawać aniołki dobroci.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane potrzebującym dzieciom - uczniom naszej szkoły.

Dziękujemy!!!

 

 

 

 

17 stycznia i 25 stycznia 2012 Etapy rejonowe konkursu historycznego dla szkół podstawowych i gimnazjów

 

W Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej odbyły się etapy rejonowe konkursu historycznego dla szkół podstawowych i gimnazjów: „O wolność Rzeczypospolitej. Tadeusz Kościuszko i książę Józef Poniatowski” – żołnierze wolności".

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali pieniądze do puszek. Spotkali się z wielką otwartością i hojnością przybyłych gości. To był niezapomniany wieczór.

Organizatorami konkursu jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie.

Konkursy zostały przeprowadzone w dniach 17 stycznia i 25 stycznia 2012 roku przez nauczycielki historii ZSS nr 2 w Limanowej: Beatę Kaczmarczyk i Katarzynę Florek przy współudziale dyrekcji szkoły i Rady Rodziców.

Do konkursu przystąpiło 65 uczniów (29 ze szkół podstawowych i 36 z gimnazjów) powiatu limanowskiego.

Wyniki etapu rejonowego:
Szkoły podstawowe:
I miejsce – Aleksander Turkiewicz SP w Wilkowisku
I miejsce – Katarzyna Żądło SP nr 3 w Kasince Małej
II miejsce – Michał Pieczonka ZSS nr 2 w Limanowej
III miejsce – Filip Sternal ZSS nr 2 w Limanowej
Gimnazja:
I miejsce – Klaudia Pociecha Gimnazjum w Łukowicy
II miejsce – Łucja Janik Gimnazjum w Słopnicach
III miejsce – Dominika Dudzińska ZSS nr 2 w Limanowej

 

 •  

   

   

  22.01.2012 Koncert kolęd Voice of Glory Gospel Choir

   

  W sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury 22 stycznia odbył się koncert Voice of Glory Gospel Choir zorganizowany przez Limanowską Akcję Charytatywną. Widzowie słuchali a także tańczyli w takt najpiękniejszych kolęd. Atmosfera koncertu była bardzo gorąca. Podczas występów Limanowska Akcja Charytatywna zbierała pieniądze dla uczennicy naszej szkoły Magdaleny oraz jej siostry Iwony. Krótki film reportażowy przybliżył widzom historię dziewczynek.

  Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali pieniądze do puszek. Spotkali się z wielką otwartością i hojnością przybyłych gości. To był niezapomniany wieczór.

  Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie limanowa.in w galerii

  Dziękujemy za możliwość wykorzystania zdjęć portalowi limanowa.in

   

   

   

   

  17.01.2012 Wróżki na balu karnawałowym przedszkolaków

   

  Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu przebrane za wróżki bawiły się na balu karnawałowym razem z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Limanowej. Pomagały w sprawnym przebiegu balu. Było dużo radości i śmiechu podczas tańców i zabaw proponowanych przez wodzireja. To było kolejne wspaniałe doświadczenie z dziećmi, które dziewczyny długo będą pamiętać.

   

   

   

   

   

  22.12.2011 Jasełka szkolne

   

  Uczniowie gimnazjum pod opieką pani Władysławy Guzik przygotowali Jasełka. Chór prowadzony przez panią Beatę Mamak uświetnił inscenizację.

   

   

   

   

  21.12.2011 - Życzenia świąteczne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

   

  Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu udali się z życzeniami świątecznymi do Domu Pomocy Społecznej w Limanowej. Pensjonariuszom DPS podarowali wykonanie przez siebie kartki świątecznych z życzeniami oraz słodkości. Dzięki pani Beacie Mamak wystąpił chór z kolędami, a za sprawą pani Władysławy Guzik mieszkańcy mogli zobaczyć Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

   

   

   

  12.12.2011 - Karma dla zwierząt

   

  Od 12 do 16 grudnia Liga Ochrony Przyrody wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała zbiórkę suchej karmy dla zwierzaków ze schroniska w Limanowej.

   

   

   

  06.12.2011 - Mikołajki

   

  W dniu 6 grudnia 2011 Mikołaj, jak co roku, znalazł dla nas czas. Nie zapomniał o ani jednym uczniu naszej szkoły!

   

   

   

   

   

  02.12.2011 - "Góra grosza”

   

  Od 21 listopada do 2 grudnia włączyliśmy się do akcji charytatywnej „Góra Grosza” i tradycyjnie uzbieraliśmy sporą sumę pieniędzy.

   

   

   

   

  30.11.2011 Wróżki u przedszkolaków

   

  Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przebrani za wróżki prowadzili wróżby oraz zabawy andrzejkowe w pięciu oddziałach przedszkolnych Miejskiego Przedszkola nr 2 w Limanowej. Były zagadki, zabawy, wróżby oraz malowanie twarzy. Zarówno dla przedszkolaków jak i wolontariuszy to był niezapomniany dzień, radosny i pełen emocji.

   

   

   

  29.11.2011 - Kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Wolontariatu oraz sprzedaż kartek świątecznych wykonanych przez uczniów Świetlicy szkolnej

   

  Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz świąteczny podczas wywiadówki dla rodziców. Można było zakupić wykonane przez wolontariuszy aniołki, bileciki do prezentów oraz biżuterię.

  Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane rodzinie ucznia naszej szkoły znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.

  Dzieci uczęszczające na Świetlicę szkolną sprzedawały własnoręcznie wykonane, piękne kartki świąteczne. Akcja okazała się wielkim sukcesem, gdyż sprzedano wszystkie kartki.

   

   

   

   

   

  27.11.2011 - Przedstawienie „Po drugiej stronie życia, czyli miłe złego początki”

   

  27 listopada 2011 odbyło się przedstawienie przygotowane przez klasę 3a G pod opieką ks. Bogusława Załuckiego. Tematyka dotyczyła skutków nałogów.

   

   

   

   

  23.11.2011 - Loteria fantowa oraz kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Wolontariatu

   

   

  Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało loterię fantową oraz kiermasz świąteczny. Samodzielnie wykonane przedmioty tj. aniołki, biżuteria, bileciki, zakładki, kalendarzyki, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy ofiarodawcom przedmiotów na loterię fantową a w szczególności chcielibyśmy wymienić Radę Rodziców Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej, Sklep Bobas Limanowa, Firmę Ameet, Studio Onze Kraków oraz panią Władysławę Leśniak za podarowanie pięknych ręcznie wykonanych gwiazdek. To dzięki nim fanty były aż tak atrakcyjne.

  Dziękujemy również za podarowanie materiałów z których możemy własnoręcznie wykonywać przedmioty na kiermasze tu chcielibyśmy wymienić: Sklep Plastuś Limanowa, Firma Vena. Artystyczne wyroby z drewna z Laskowej, Firma Ekoraliki, pani Dorota Orlik, Nowa Szkoła, Educarium, Firma Leniar, Firma Impuls z Warszawy, a także osobie która chciała pozostać anonimową, za ufundowanie produktów spożywczych z powstają piękne aniołki.

  Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane niepełnosprawnym dzieciom - uczniom naszej szkoły.

  Dziękujemy!!!

   

   

   

   

   

  23.11.2011 - Konkurs Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi”

   

  W dniu 23 listopada 2011 r. odbył się etap szkolny konkursu Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi” zorganizowany przez Panią Halinę Wieczorek, dla uczniów szkoły podstawowej. Do konkursu zgłosiło się aż 41 uczestników w dwóch kategoriach klasy I – III oraz IV – VI
  Najlepsze miejsca osiągnęli:
  Karolina Mamak kl. 3
  Dawid Szewczyk kl. 3
  Grzegorz Witek kl.1
  Dorota Banaś kl. 6
  Seweryn Rozum kl. 4
  Magdalena Szewczyk kl. 4

   

   

   

   

  17.11.2011 - Andrzejki 2011

   

  17 listopada 2011 zorganizowaliśmy imprezę andrzejkową. Grał nam zespól Soundlight. Frekwencja była bardzo wysoka i bawiliśmy się wspaniale!

   

   

   

   

  11.11.2011 - Narodowe Święto Niepodległości

   

  Dzień 11 listopada uczciliśmy uroczystą akademią szkolną.

   

   

   

   

  01.11.2011 - Święto Wszystkich Świętych

   

  Pamiętamy o zmarłych nauczycielach naszej szkoły. Na cześć Ich pamięci wybraliśmy się na cmentarz i złożyliśmy symboliczne znicze na nagrobkach.

   

   

   

   

   

  27.10.2011 - Konkursy „Brzechwa wierszem malowany”, „Stop przemocy”

   

  27 października 2011 w salach Miejskiej Galerii Sztuki podsumowano i wręczono nagrody uczestnikom konkursów „Brzechwa wierszem malowany” dla uczniów szkół podstawowych oraz „Sto przemocy” dla uczniów klas 6 i gimnazjalnych, organizowanych przez Oddział Dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

  Dzięki paniom Zofii Bugajskiej i Magdalenie Kordeczce dzieci z oddziałów zerówki mogły uczestniczyć w konkursie plastycznym „Brzechwa wierszem malowany”. Jury konkursu plastycznego przyznało 2 miejsce Zuzannie Kordeczce oraz 3 miejsce dla uczniów: Kingi Kozy, Aleksandry Bulandy, Grzegorza Ćwika oraz Jakuba Mitkowskiego.

  Opiekunem uczniów klas 6 i gimnazjalnych w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną na temat „Stop przemocy” była pani Izabela Lenart. Jury konkursu przyznało 1 miejsce Annie Szewczyk z kl. 6a

  Galę wręczenia nagród poprowadziła dyrektor biblioteki Halina Matras oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Na zakończenie uroczystej gali Krakowskie Studio Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii ART-RE przedstawiło wszystkim uczestnikom spektakl Wilk i Zając.

   

   

   

   

   

  25.10.2011 - Halloweenparty

   

  W dniu 25 października 2011 odbyła się impreza dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Jak zwykle bawiliśmy się świetnie!

   

   

   

   

  14.10.2011 - Dzień Nauczyciela

   

  Jak co roku uroczyście obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Podziękowaliśmy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za naukę i trud włożony w nasze wychowanie.

   

   

   

   

  07.10.2011 - Pasowanie Pierwszoklasistów

   

  W dniu 7 października 2011 odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Do wspólnoty uczniowskiej naszej szkoły dołączyło 65 uczniów. Serdecznie witamy!!!

   

   

   

   

   

  27.09.2011 - Kiermasz Szkolnego Koła Wolontariatu

   

   

  Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz dla rodziców uczestniczących w Wywiadówce. Można było zakupić wykonaną przez wolontariuszy biżuterię, kalendarzyki oraz zakładki. Gabinet Kosmetyczny „Aga” z Laskowej pani Agaty Sroki ufundował piękne wkrętki do uszu za które serdecznie dziękujemy.

  Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane niepełnosprawnym dzieciom uczniom - naszej szkoły.

  Podczas wywiadówki działał punkt informacyjny dla rodziców prowadzony przez wolontariuszy Koła.

   

   

   

   

   

  09.10.2011 - Demokratyczne wybory nowych władz samorządu uczniowskiego