2012/2013

26.06.2013 - Zakończenie projektu „Już pływam”

 

W dniu 26.06.2013r. uczniowie naszej szkoły zakończyli zajęcia nauki pływania w ramach projektu „Już pływam”.

Projekt skierowany był do uczniów kl. I- III szkoły podstawowej nieumiejących pływać. Zajęcia w wymiarze 16 godzin (osiem wyjazdów po dwie godziny zajęć) odbywały się na Pływalni Limanowskiej. Uczniowie mieli zapewnioną opiekę nauczycieli w czasie dojazdu na pływalnię, zajęcia odbywały się pod okiem fachowych instruktorów. W zajęciach brało udział 73 uczniów naszej szkoły podzielonych na 5 grup.

Projekt współfinansowany był przez budżet województwa małopolskiego, budżet miasta Limanowa oraz jednorazową wpłatę rodziców w kwocie 100 zł. W wyniku realizacji projektu uczniowie nabyli podstawowych umiejętności pływania, nauczyli się rozważnie i aktywnie spędzać czas wolny.

 

 

 

 

18.06.2013 - Projekty Gimnazjalne 2013

 

III Przegląd Projektów Gimnazjalnych odbył się18 czerwca 2013 i trwał cztery godziny lekcyjne. Na sali gimnastycznej zgromadzili się nauczyciele – opiekunowie projektów, na czele z dyrekcją szkoły, uczniowie klas pierwszych - tworzący widownię - oraz bohaterowie dnia – autorzy prezentacji. Konferansjer prowadzący uroczystość rozpoczął ją od wspomnień, bowiem przypomniał tytuły projektów z poprzednich dwóch edycji, a na ekranie ukazały się pamiątkowe zdjęcia z występów tamtych grup. Następnie rozpoczęła się właściwa prezentacja w ustalonej wcześniej kolejności. Prezentacje trwały średnio po 15 minut. Ich tematyka była niezwykle różnorodna, pogłębiająca wiedzę uczniów z wielu dziedzin. Dominowały prezentacje multimedialne, referaty, slajdy, fragmenty filmów, wywiad, elementy dramy ( sąd nad papierosem ), doświadczenia chemiczne na żywo, quiz dla publiczności z nagrodami w postaci autografów Justyny Kowalczyk oraz degustacja brytyjskich tradycyjnych potraw. Każda z prezentacji była przygotowana rzetelnie i ciekawie. Uczniowie na sali wykazywali żywe zainteresowanie i nagradzali kolegów zasłużonymi brawami. Największym problemem było chyba dla niektórych, mniej pewnych siebie, uczniów opanowanie tremy i żywe, poprawne dykcyjnie oraz wyraziste wystąpienie przed publicznością. Każdy występ był fotografowany, kończył się pamiątkowym zdjęciem zespołu z opiekunem projektu oraz wręczeniem pamiątkowego podziękowania za zaangażowanie w projekt.

Dzień poświęcony prezentacji projektów gimnazjalnych był pięknym przykładem uczniowskiego święta i uczył dyscypliny, publicznego wystąpienia oraz szacunku dla cudzej pracy. Koordynatorem projektów edukacyjnych była pani Renata Hasior.


Tematy tegorocznych projektów:
1. Jak powstają osuwiska? - opiekun: Wiesław Stanik
2. Problemy krajów trzeciego świata - opiekun: Katarzyna Florek
3. Problemy społeczności lokalnej - opiekun: Beata Kaczmarczyk
4. Zakony w średniowieczu - opiekun: Beata Kaczmarczyk
5. Welcome to the USA! - opiekun: Justyna Klimek
6. Cuisine - cooking - opiekun: Justyna Klimek
7. Bryły platońskie - opiekun: Lucyna Abram
8. Świat wskaźników - opiekun: Anna Sarapata
9. Tajemnice ludzkiego ciała - opiekun: Małgorzata Cedzidło
10. Wszechświat - świat, który nas otacza - opiekun: Izabela Lenart
11. Kobiety fatalne i idealne, czyli motyw kobiety w literaturze i sztuce - opiekun: Renata Hasior
12. Od zmarzlaka do mistrzyni świata – sylwetka Justyny Kowalczyk - opiekun: Renata Hasior

 

Zapraszamy do galerii: